Eğitim

Nevşehir Belediyesi Gönüllü Eğitim Merkezi’nde Kurslar Başlıyor

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Gönüllü Eğitim Merkezi tarafından ücretsiz olarak düzenlenecek Yaratıcı Yazarlık (Öykü-Küçürek Öykü), Fotoğrafçılık, Karakalem, Satranç, Resim Sanat, İngilizce için başvurular başladı.

Haberi Oku
Eğitim

Antalya Büyükşehir’in YKS Hazırlık Kursu başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi’nin (ATABEM) lise son sınıf öğrencileri ve mezunları için üniversite sınavına (YKS) yönelik hazırlık kursları başladı.

Haberi Oku
Eğitim

ESHOT şoför adaylarına sıkı eğitim

Nitelikli Sürücü Yetiştirme Projesi başladı   İzmir Büyükşehir Belediyesi lastik tekerlekli toplu ulaşım hizmetlerinde konforu ve güvenliği daha da artırmak amacıyla Nitelikli Sürücü Yetiştirme Projesi’ni başlattı.

Haberi Oku
Eğitim

Otizmli çocukların eğitimi için 5 sınıf özel donanıma kavuştu

Tohum Otizm Vakfı, İstanbul Ticaret Odası’nın desteği ile özel eğitim sınıf donanımı projesi kapsamında İstanbul’da bulunan Ataşehir Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu, Avcılar Emlak Konut Alpaslan İlkokulu, Esenler Nene Hatun İlkokulu, Pendik Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Pendik Fethi Gemuhluoğlu Ortaokulu’nda bulunan özel eğitim sınıflarının materyal donanımını gerçekleştirdi.

Haberi Oku
Eğitim

DEÜ’den Bilim Çınarlarına Ahde Vefa

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Kurulu toplantısı yapıldı.

Haberi Oku
Eğitim

Gaziemir’in geri dönüşen atık avcıları ödüllerini aldı

Gaziemir Belediyesi’nin 2021-2022 eğitim öğretim yılında okullarda düzenlediği geri dönüşüm kampanyasında en çok atığı toplayan okullara ödülleri verildi.

Haberi Oku
Eğitim

Binance Türkiye’den üniversite öğrencilerine staj fırsatı

Binance, Türkiye’de kripto para ve blockchain teknolojileri konusunda kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri için “Binance Internian” staj programını hayata geçiriyor.

Haberi Oku
Eğitim

Bilinçli bireylerin yetişmesinde programlama önemli

Programlama hangi alanlarda kullanılıyor?   “Herhangi bir problemin çözümü için gerekli komutlar dizisinin, bilgisayara adım adım ve mantıklı bir sırada tanıtılması, derlenmesi ve çalıştırılması süreci” olarak tanımlanan programlama, çağın ihtiyaçlarına bir farkındalık yaratma ve daha bilinçli bireylerin yetişmesi açısından oldukça önemli bir alan.

Haberi Oku
Eğitim

Rektör Prof. Dr. Budak, Araştırma üniversitemizi uluslararası arenada daha ileriye taşıyacağız

Ege Üniversitesinde “Rektörle Akşam Çayı” programları devam ediyor   Ege Üniversitesinde, istişare kültürü ve ortak akıl vizyonu ile gerçekleştirilen “Rektörle Akşam Çayı” programları kapsamında doktorasını yurt dışında yapan öğretim elemanları ile bir araya gelen Rektör Prof.

Haberi Oku
Eğitim

Amgen Türkiye’den STEM alanında okuyan kadın üniversite öğrencilerine mentorluk desteği

Amgen Türkiye çalışanları, Faydasıçok Vakfı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki üniversite öğrencilerine mentorluk desteği verdi.

Haberi Oku