Ekonomi; üretim, ticaret, dağıtım ve tüketim, ithalat ve ihracattan oluşan insan etkinliğidir. İnsanın ihtiyaçlarını karşılamada yapılan her türlü faaliyeti içerir. Ekonomi belli bir bölge içindeki ekonomik sistemden oluşur.

Ekonomi

UEZ 2022’de enerjide yeni denge arayışı konuşuldu

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açması sonrası kimilerinin Soğuk Savaş 2.

Haberi Oku
Ekonomi

UEZ 2022’de gelecekte mobilitenin nasıl şekilleneceği ele alındı

Doğan Trend’in sponsor olduğu “Mobilitenin Yarını” oturumunda dünyada yükselen yeni trendlerin sektörü nasıl şekillendireceği ve toplumun yeni talep ve beklentilerini karşılayan stratejiler masaya yatırıldı.

Haberi Oku
Ekonomi

UEZ 2022’de iş dünyasının liderleri yeni sürdürülebilirlik ajandalarını açıkladılar

Arçelik sponsorluğunda gerçekleştirilen “Liderlerin Sürdürülebilirlik Ajandası” oturumunda, farklı endüstrilerin önde gelen şirketlerinin liderleri “yeni sürdürülebilirlik hedeflerini”, sürdürülebilirliği bir iş modeli haline getirmek için neler yaptıklarını ve sürdürülebilirlik çalışmalarının şirketleri ve çevre için somut getirilerini nasıl ölçümlediklerini görüştü.

Haberi Oku
Ekonomi

Sanayi ve İhracatın Geleceği Blockchain’de

Teknolojinin her alanda etkisinin artması ile bilgi ve veri güvenliğine olan ihtiyaçlar, bu minvalde üretilen çözümler de hızlı bir şekilde artıyor.

Haberi Oku
Ekonomi

UEZ 2022’de üretimde değişen dengeler konuşuldu

Tosyalı Holding sponsorluğunda gerçekleştirilen “Üretimde Global Rekabetin Anahtarları & Yeni Trendler” oturumunda global sorunların hızla büyüdüğü bugünlerde üretimde değişen dengeler, yeni trendler ve olası yeni fırsatlar ele alındı.

Haberi Oku
Ekonomi

UEZ 2022’de yeni dönemde finans ve bankacılığın nasıl değişeceği konuşuldu

Küresel piyasalarda yaşanan durgunluk, yüksek enflasyon, merkez bankalarının parasal sıkılaştırma hamleleri, finansmana erişimin zorlaşması risklerini artırıyor.

Haberi Oku
Ekonomi

Form Endüstri Tesisleri’nden Çevreci Enerji Yatırımı

Form Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Form Endüstri Tesisleri; İzmir, Torbalı’da bulunan fabrikasının elektrik ihtiyacını kurduğu Güneş Enerjisi Santrali’nden karşılayacak.

Haberi Oku
Ekonomi

Odeabank’tan 10’uncu yaşında 10 genç sanatçıya büyük destek

Türkiye bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra sıfırdan lisans alan ilk banka olan ve 2012 yılında faaliyete geçen Odeabank, kuruluşunun 10’uncu yılını kutluyor.

Haberi Oku
Ekonomi

UEZ 2022’de Türk yatırımcılar için Macaristan’daki yatırım fırsatları konuşuldu

HEPA sponsorluğunda gerçekleştirilen “Macaristan – Türkiye İş Olanakları” oturumunda Macaristan ile Türkiye arasında iş yapış biçimleri açısından nasıl bir yaklaşım birliği veya farklılığı olduğu;  Macaristan’da iş yapmanın veya iş geliştirmenin olmazsa olmazının neler olduğu ve Macaristan’ın Türk yatırımcılara hangi konularda fırsatlar sunduğu görüşüldü.

Haberi Oku