Tiyatro, bir öykünün karakterlerin davranışı yoluyla bir düşünceyi aktarmak üzere, konuşma ve hareket yardımıyla, sahne üzerinde eyleme dönüştürülmesidir. Tiyatro, bütün sanatları kullanıp bunları uyumlu bir biçime dönüştüren tek sanattır. Bir tiyatro yapıtı, kendine özgü kuralları ve nitelikleri olan bir yaratıdır.

Tiyatro

İBB Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta (1-5 Şubat 2023)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Şubat ayının ilk haftasında 1’i yeni, 16 oyunla İstanbul seyircisiyle buluşuyor.

Tiyatro

Çocuk Tiyatroları Şenliği başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların dolu dolu bir yarıyıl tatili geçirmesi için hazırladığı ‘Çocuk Tiyatroları Şenliği’ büyük bir coşkuyla başladı.

Tiyatro

Okan Bayülgen; Richard Bugünün Sorunlarına Yanıt Aradığımız Bir Oyun

Sahne Tozu Yutanlar’ın yeni bölümü Zorlu PSM YouTube kanalında! Zorlu PSM’nin sahne heyecanını paylaşan özel isimleri bir araya getirdiği YouTube serisi “Sahne Tozu Yutanlar’’ bu hafta özel bir bölümle izleyicilerle buluşuyor.

Tiyatro

Haydi Çocuklar Tatilde Tiyatroya

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, yarıyıl tatilinde çocukların en çok sevdiği oyunları sahneliyor.

Tiyatro

İBB Şehir Tiyatroları Komik Para Oyunu İle Esenyurt’ta

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Esenyurt’ta sahneleyeceği oyunu “Komik Para” ile İstanbul içi turnelerine devam ediyor.

Tiyatro

Masanın Altında prömiyer yaptı

Büyükşehir Şehir Tiyatroları’nın Arzu Bigat Baril yönetmenliğinde sahneye koyduğu Masanın Altında oyunu ilk kez sanatseverlerle buluştu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Arzu Bigat Baril yönetmenliğinde sahneye konulan Masanın Altında oyununu ilk kez sanatseverlerle buluşturdu.

Tiyatro

Kimsin Sen? Saray’da sahnelendi

Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, ‘Kimsin Sen?’ adlı tiyatro oyunu 14-15 Ocak tarihlerinde Saray Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Tiyatro

Torbalı Tiyatro Günleri

İlkini 2019 yılında düzenleyen ardından pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen Torbalı Tiyatro Günleri geçtiğimiz yıl ikinci kez yapılmıştı.

Tiyatro

Zübeyde Hanım’ın anısına sahneye çıkacaklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın 100.

Tiyatro

Hayal ile Gerçek Arasında Gizemli Bir Gecenin Hikâyesi Bir Gece Masalı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları William Shakespeare’in yazdığı, Neşe Erçetin’in uyarladığı, Musa Arslanali’nin yönettiği Bir Gece Masalı adlı çocuk oyununu seyirciyle buluşturdu.