Sitemizde bulunan diğer kategoriler dışında kalan tüm Kültür ve Sanat haberlerine sanat haberleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kültür&Sanat

Yılbaşı Sezonunda GeForce Now Kütüphanesi'ndeki En İyi Oyunlarla Ruhunuzu Şenlendirin

Bu hafta GeForce Now kütüphanesine eklenen yeni oyunun yanı sıra GeForce NOW topluluğunun en iyi oyunlarıyla bu Perşembe gününde de yeni maceralar için hazırlanın.

Kültür&Sanat

Kaspersky, öğrencilere yönelik Secur'IT Cup 2022'nin kazananlarını duyurdu

Kaspersky, 14 Aralık’ta uluslararası Secur’IT Cup öğrenci yarışmasının final raundunu düzenledi ve kazananların Singapur Ulusal Üniversitesi ve Singapur Teknoloji Enstitüsü olduğunu duyurdu.

Kültür&Sanat

Üstün görüntüleme özellikleri ve ultra ince çerçevesi ile profesyonellere yakışan bir monitör: Acer SA270A

Sahip olduğu yenilikçi teknolojilerle kusursuz bir görüntüleme deneyimi sunan Acer SA270A monitör, çerçevesiz tasarımı ile kullanıcılara daha fazla görüntüleme alanı sağlıyor.

Kültür&Sanat

İşlem yaptığınız mobil uygulama ve web sitesi orijinal mi?

 Pandemi sonrası siber saldırılar arttı! Kriptografinin iki kişi ya da taraf arasında paylaşılan bilgiyi istenmeyen kişilerce anlaşılamayacak hale dönüştüren bir şifreleme sistemi olduğunu belirten uzmanlar, günümüzde cep telefonu uygulamalarıyla mesajlaşırken, elektronik belgeleri imzalarken, web sitelerinden alışveriş yaparken ve internet bankacılığı uygulamalarında da kriptografiden yararlanıldığını belirtiyor.

Kültür&Sanat

HUAWEI MatePad SE, HUAWEI Online Mağazası'nda satışa sunuldu

Ev kullanımı için tasarlanmış çok yönlü bir 10,4 inç tablet olan HUAWEI MatePad SE, tüketicilerin bir tabletten beklediği her şeyi sunarak kullanıcılara kolaylıkla izleme ve göz atma özgürlüğü veriyor.

Kültür&Sanat

Teenage Mutant Ninja Turtles: Cowabunga Koleksiyonu'nun ilk Güncellemesi Sizlerle!

KONAMI’nin Teenage Mutant Ninja Turtles: Cowabunga Koleksiyonu’nun İlk Güncellemesi Teenage Mutant Ninja Turtles IV: Turtles in Time’a Çevrimiçi Çok Oyunculu Modu Getiriyor! İlk yama, çevrimiçi oynanış geliştirmeleri, yeni strateji kılavuzları ve çok daha fazlasını içermekte  Konami Digital Entertainment B.

Kültür&Sanat

Trend Micro Cloud Sentry, Bulut Güvenliği kullanılabilirliğini artırıyor

Trend Micro’nun yeni dağıtım modeli, AWS bulut ortamında dakikalar içinde görünürlük ve koruma için rehberlik sağlıyor Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden Trend Micro hem güvenlik hem de geliştirme ekiplerine büyük değer sağlayan yeni güvenlik dağıtım modeli Cloud Sentry’i kullanıma sundu.

Kültür&Sanat

Casus yazılımlar sosyal platformlarda bilgi peşinde

Facebook’un ana şirketi Meta, gazeteciler ve aktivistler de dahil olmak üzere herkesi hedef alan casus yazılım kullanımının kalıcı bir tehdit olduğu konusunda uyarılarda bulundu.

Kültür&Sanat

TÜİK Tarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE) yıllık %134,76, aylık %2,68 arttı

arım-GFE’de (2015=100), 2022 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre %2,68, bir önceki yılın Aralık ayına göre %97,00, bir önceki yılın aynı ayına göre %134,76 ve on iki aylık ortalamalara göre %105,81 artış gerçekleşti.