1. Haberler
  2. Kültür&Sanat
  3. Menemen Belediyesi’nden kültür gezileri zamanı

Menemen Belediyesi’nden kültür gezileri zamanı

Menemen Belediyesi'nden kültür gezileri zamanı
Menemen Belediyesi'nden kültür gezileri zamanı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MENEMENLİ KADINLAR TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR!

Menemen Belediyesi; Cumhuriyetin 100 Yılı kapsamında kültür gezileri düzenlemeye başladı. Kadınlara yönelik gezilerde, kültürel ve tarihi açıdan önemli Çanakkale, Bursa, Ankara ve Konya şehirleri rehber eşliğinde katılımcılara tanıtılıyor. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Bu gezilerimizle kadınlarımızın birbirileriyle tanışmalarını, kaynaşmalarını, anlatılmaya değer hatıralar biriktirmelerini ayrıca kültürel ve tarihsel mirasımızı keşfetmelerini amaçlıyoruz” dedi.

Tarihi ve kültürel etkinliklere verdiği önemle gönül belediyeciliğini sürdüren Menemen Belediyesi, Cumhuriyetin 100 yıl dönümü kapsamında ilçedeki kadınlara yönelik kültür gezileri düzenlemeye başladı. Tarihe geçilemeyeceği mesajıyla kazınan şehitler diyarı Çanakkale başta olmak üzere Bursa, Ankara ve Konya’ya giden ilk kafilede yer alan Menemenli kadınlar; yaşadıkları tarih, kültür ve manevi duygularının yanı sıra komşuluk bağlarını da güçlendiriyor.

Menemen Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen geziler rehberlik hizmeti eşliğinde düzenleniyor. Menemenliler, kültür gezileri ile tarihte kısa bir yolculuğa çıkıyor.

PEHLİVAN: GEZİLERİMİZİN ÖZNESİ KADINLARIMIZ OLDU

Kültür turları ile ilgili bilgi veren Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Cumhuriyetimizin 100 yılı kapsamında organize ettiğimiz kültür gezilerimizin öznesi elbette sevgili kadınlarımız… Onlar için bir şey planlarken onlara sormasak eksik kalırdı. Sorduk. Onlar bize hangi şehirleri görmek istediklerini söylediler. En fazla gitmek, ziyaret etmek istedikleri Ankara, Çanakkale, Bursa ve Konya’yı ilk etap organizasyon programımıza aldık. İlk kafilemiz rehberlerimize eşliğinde şehirlerimize ulaştı. Bu gezilerle toplumsal dokumuzun harcı, zarafeti, şefkati ve merhameti olan kadınlarımızın birbirileriyle tanışmalarını, kaynaşmalarını, yeni yeni dostluklar kurmalarını, anlatılmaya değer hatıralar biriktirmelerini ayrıca kültürel ve tarihsel mirasımızı keşfetmelerini amaçlıyoruz” dedi.

Gezilere katılmak isteyen kadınlar, başvurularını Halil Alkaya Pazar Yeri’ndeki Kültür ve Sosyal İşleri ile Kent 2 Başkanlık İletişim Ofisi’nden yapabilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Menemen Belediyesi’nden kültür gezileri zamanı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir