1. Haberler
  2. Haberler
  3. Cloud4Next, şirketlerin bulut yolculuğunda rehber olacak

Cloud4Next, şirketlerin bulut yolculuğunda rehber olacak

featured
cloud4next-sirketlerin-bulut-yolculugunda-rehber-olacak.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ITGroup’un bulut teknolojileri markası ITCloud, Cloud4Next olarak yeniden doğdu. Cloud4Next, bulut teknolojileri alanında en büyük ihracatçı olma vizyonuyla yola çıktı. Dünyanın en büyük 4 bulut servis sağlayıcısının ürünlerini ve kendi altyapı çözümlerini bir arada sunan tek kurum olan Cloud4Next, şirketlerin dijital dönüşümüne rehberlik ederek, global ölçekte rekabet edebilmelerine destek olmayı hedefliyor.

Türkiye’nin en önemli sistem entegrasyonu ve yerli yazılım şirketlerinden ITGroup’un bulut teknolojileri markası ITCloud, Cloud4Next ismiyle yeniden markalaşarak, bulut teknolojilerinde dünya çapında bir ihracatçı olma vizyonuyla yola çıktı. AWS, Google Cloud, Microsoft Azure ve Alibaba Cloud gibi dünya devlerinin hizmetlerini ve ürünlerini yerel çözümlerle entegre ederek sunan Cloud4Next, şirketlerin geleneksel altyapılarını, bulut teknolojilerine taşımasına yardımcı olarak, yurtdışı ile rekabet edebilecek seviyeye çıkarmayı hedefliyor. 

Değişimin sadece isimde değil hizmetler ve hedefleri de kapsadığını belirten Cloud4Next Genel Müdürü Tunca Taşçı şöyle konuşuyor: “Yeni dönemde, İstanbul, Londra, Dubai ve Riyad’da açtığımız ofislerimizle, Avrupa ve Ortadoğu bulut pazarında bir Türk şirketi olarak ne kadar yetkin olduğumuzu ispat ederek, teknoloji ihracıyla ülkemize döviz kazandırmayı hedefliyoruz. 2024 yılında gelirlerimizin en az %25’inin, 2025 yılında ise minimum %60’ının yurtdışından döviz girdisi şeklinde gerçekleşmesini planlıyoruz. Bu sayede ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz.” 

Yapay zekanın gücü, verimliliği arttırıyor

Cloud4Next, şirketlerin, bulut teknolojilerini sadece bir altyapı gereksinimi olarak görmesini değil, işlerinin büyümesi için teknolojiyi bir kaldıraç olarak kullanmasını istiyor. Tunca Taşçı, büyük veri ve yapay zekanın gücünü kullanarak, hemen hemen tüm sektörlerde hem verimliliği artırdığı hem de rekabetçi stratejiler geliştirmelerine olanak tanıdığını belirterek, “Türkiye’de özellikle Anadolu’ya bulut teknolojisini götürmeyi ve kurumları yurtdışı ile rekabet edebilecek seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz” diyor.

Genç yeteneklere istihdam sağlıyor

Cloud4Next, Türkiye’deki bulunan veri merkezleri ve geliştirdiği yerel çözümleriyle, müşterilerinin verilerinin Türkiye’de kalmasını sağlıyor. Ayrıca, özellikle IT sektöründe istihdamın büyük bir sorun olduğu dönemde, bulut teknolojileri alanında kendilerini geliştirmek isteyen genç yeteneklere yol gösteriyor ve eğitiyor. İş alanlarında aranan becerilere sahip olmalarını sağlayacak eğitimlerle, sektörün geleceğini de şekillendirmeyi hedefliyor. 

Yönetilen hizmetlerde sektörel uzmanlık önemli

Tunca Taşçı, Türkiye’de işletmelerin yüzde 40’ının bulut teknolojilerini kullandığını ve pazarın her yıl yaklaşık yüzde 20 büyüdüğünü söylüyor. Türkiye’de bulut pazarının büyüklüğü 200 milyon dolara ulaşıyor. Amerika’da ise şirketlerin yüzde 86’sı çoklu yapıyı kullanarak riski dağıtıyor. Cloud4Next de Türkiye’de bu alanın öncüsü olmayı planlıyor.

Cloud4Next kendi altyapısı ile sunduğu servis ve hizmetlerin yanında AWS, Google Cloud, Microsoft Azure ve Alibaba Cloud gibi 4 büyük global bulut servis sağlayıcısının da ürün ve hizmetlerini sunuyor. Bu özelliğiyle Türkiye’de tek kurum olarak faaliyet gösteren Cloud4Next, tecrübelerini yenilikçi çözümlerle birleştirerek sadece Türkiye’nin değil, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine hizmet veriyor. Mevcut iş ortaklarıyla ilişkilerini sürdürürken yeni kurumları da bulut dünyasına taşımaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Cloud4Next, şirketlerin bulut yolculuğunda rehber olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir