Çocuklar için ufuk açıcı yeni kitap: “Albert Einstein’a Göre Dünya”

Çocuklar için ufuk açıcı yeni kitap: “Albert Einstein’a Göre Dünya”
Çocuklar için ufuk açıcı yeni kitap: “Albert Einstein’a Göre Dünya”
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brigitte Kernel’in, Albert Einstein’ın gerçek yaşam öyküsünden ilham alarak yazdığı “Albert Einstein’a Göre Dünya” Redhouse Kidz tarafından yayımlandı. Roman türündeki kitap, bizi bir dehanın henüz sadece diğerlerinden farklı bir çocuk olarak görüldüğü çocukluk yıllarına götürüyor.

Brigitte Kernel’in kaleme aldığı “Albert Einstein’a Göre Dünya”, Redhouse Kidz etiketiyle raflardaki yerini aldı. Büyük dâhinin gerçek yaşam öyküsünden ilham alan “Albert Einstein’a Göre Dünya”, matematik ve fiziğin gizemleri çözecek keşiflerle dolu olduğunu keşfeden on yaşlarında bir çocuğun dünyayı nasıl gördüğünü anlatıyor.

Ece Erbay Nahum’un çevirisiyle yayımlanan roman, Einstein’ı şimdiye kadar hiç bilmediğimiz yönleriyle ve farklılıklarıyla tanımamızı sağlarken, kendi içimizdeki dehayı da keşfetmemize yardımcı olacak. Her durumda “Neden?” sorusunu sormaktan çekinmeyen, her şeyi anlamak isteyen, dünyanın kendisine açıklanmasını talep eden bu çocuğun hikâyesinden öğrenecek çok şey var. Ve Einstein’ın da hep söylediği gibi, herkesin iyi olduğu bir şeyler vardır, sadece bunun ne olduğunu bulmak gerekir.

“İnsanın okuma güçlüğü çekmesi ve heceleri söylerken sürekli takılması onun aptal olduğu anlamına gelmez. Annem veya öğretmenim bana kızdığında ya da sınıftan biri bana aptal muamelesi yaptığında böyle düşünerek kendimi avutuyorum. Herkesin iyi olduğu bir şeyler vardır, sadece bunun ne olduğunu bulmak gerekir.”

Brigitte Kernel

1959 yılında Fransa’da doğdu. Çocukluğundan itibaren günlük tuttu. İlk şiirlerini bir yayıncıya gönderdiğinde henüz on yedi yaşındaydı. Bugün ise kendini yalnızca yazmaya adamıştır. Çocuk kitapları, yetişkin romanları ve şiirlerinin yanı sıra, yapımcılığını üstlendiği edebiyat programlarıyla da tanınır. Paris’te yaşamakta ve yazmaya devam etmektedir.

SEV Yayıncılık

SEV Yayıncılık, kökleri ilk kez 1861 yılında yayımlanan Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

Çocuklar için ufuk açıcı yeni kitap: “Albert Einstein’a Göre Dünya”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir