Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek Kaleminden Uzay’ın Kayıp Gezegeni

Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek Kaleminden Uzay'ın Kayıp Gezegeni
Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek Kaleminden Uzay'ın Kayıp Gezegeni
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK eserlerine bir yenisini daha ekledi. Ulusal ve uluslararası öykü ödülleri bulunan  yazarı İnci YILMAZ ŞİMŞEK’İN kaleminden çocuklar için eğitici ve öğretici bir eser olan Uzay’ın Kayıp Gezegeni raflarda yerini aldı.

Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK roman, şiir ve öykü çalışmalarından sonra eserlerine bir yenisini daha ekledi. Çeşitli öykü yarışmalarından ödüller alan  yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in kaleminden çocuklar için eğitici ve öğretici bir eser daha raflarda yerini aldı. 2022 yılı içinde katıldığı dört yarışmada öyküleri çeşitli ödüller alan İnci YILMAZ ŞİMŞEK çocuk edebiyatına armağan niteliğinde bir eser kaleme aldı.

Göl Kitap Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan Uzay’ın Kayıp Gezegeni adlı hikeye kitabının kapak tasarımı ve resimleri de karikatür yarışmalarından ödülleri bulunan, çeşitli karikatür  yarışmalarında jüri üyeliği yapan ünlü karikatürist Sonay YILMAZ’IN fırçasından çıktı. Kitabın yayın öncesi geliştirici editörlüğü yine ödüllü yazar ve şair Betül FIRAT tarafından yapıldı.

“Uzay’ın Kayıp Gezegeni” hayalinin peşinden koşarken yılmamayı, azmetmeyi çocukları sıkmadan öğretiyor. Değerler Eğitimine önem veren yazarın kitabında sevgi, saygı, hoşgörü, sabır,  sorumluluk, özgüven gibi konular da öncelikle yer aldı.  Aile içi ilişkilerde rolleri tanımlaması açısından eşsiz bir eser olarak görülen Uzay’ın Kayıp Gezegeni; Türkiye’de ilk defa çocuklar için hem psikolojik danışman hem de uzman sınıf öğretmeni onaylı çocuk kitabı olarak raflarda yerini aldı. Ebeveynlere doğru iletişimi aşılayan kitap aynı zamanda öğrencilerin kişisel bakım becerileri kazandırmayı hedeflemektedir. Uzay’ın Kayıp Gezegeni adlı eseri de bu gibi amaçlarla basıma hazırlanmıştır.  Hem bir anne, hem bir öğretmen hem de de bir yazar olan İnci YILMAZ ŞİMŞEK kendi çocuklarına ve öğrencilerine anlattığı öyküleri kitaplaştırmaya devam etmektedir.

Uzay’ın Kayıp Gezegeni gece rüyasında gördüğü gezegeni aramaya başlayan Uzay’ın araştırma sürecinde başından geçenleri anlatıyor. Her ebeveynin gönül rahatlığı ile çocuğuna okuyabileceği, her sınıf öğretmenin gönül rahatlığı ile öğrencilerine okutabileceği bir eser olarak TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde okuyucularla buluştu. Büyük bir ilgi ile karşılaşan yazar geleceğimiz çocuklarımızı doğru yetiştirmek için doğru kitaplara ulaşmak gerektiğini dile getirdi. İletişim için bilgilerini paylaşan yazar okuyucularından dönüt beklediğini ifade etti. E-posta adresi  inadinakivircik@gmail.com, Sosyal Medya Hesaplarından ulaşmak için  @inadinakivircik yazarak sizler de yazara ulasabilirsiniz.

UZAY’IN KAYIP GEZEGENİ ARKA KAPAK YAZISI

“Uzay’ın kayıp gezegenini aramasına yardımcı olan anne babasının ona yaklaşım tarzı çocukların da merak duygusunu geliştirmek isteyen tüm anne babalara örnek olacak şekilde tasarlanmış. Araştırma yapmaya hevesli ve meraklı tüm çocukların okuması için tavsiye edebileceğim bu kitap aynı zamanda ebeveynleri tarafından da okunabilir. Uygun iletişim becerilerine dikkat edilerek akıcı bir üslupla yazdığı bu yeni kitabı için eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’i tebrik ederim. Bir sonraki macera öyküsünü de sabırsızlıkla bekliyorum.” Psikolojik Danışman Dr. Nuray SEVİNÇ

“Eğitimci yazar İnci Yılmaz Şimşek’in kaleminden çok akıcı bir dil ile çocukların anlayabileceği ve ilgilerini çekebileceği bir konu üzerinde aynı zamanda okurken her alanda ders alabilecekleri bölümlerle pekiştirilmiş anlamlı bir kitap. Gönül rahatlığıyla 9-10 yaş öğrencilerime tavsiye edeceğim bir eser.” Uzman Sınıf Öğretmeni Dilek YEŞİL

Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek Kaleminden Uzay'ın Kayıp Gezegeni
Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek Kaleminden Uzay’ın Kayıp Gezegeni

İNCİ YILMAZ ŞİMŞEK KİMDİR?

1983 yılında Siirt’te doğdu. Çukurova Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uzaktan Öğretim alanında yüksek lisansını yaptı. Evli ve iki çocuk annesi. Çeşitli basılı ve dijital dergilerde öyküleri yayınlanmaktadır. Öykülerinin yer aldığı bazı basılı dergiler; Acemi, Cüneyne, Mutena, Güncel  Sanat, Göl Edebiyat ve Sarmaşık.

Yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in  ‘Bir Kedi ve Bir Adam’ öyküsü Kaygusuz Abdal 12. Öykü ve Şiir Yarışması’nda Alanya Kale Ödülü’ne layık görüldü. Bu öyküsünün de yer aldığı öykü seçkisi Yol Akademi Yayınları tarafından düzenlenen kitap dosyası yarışmasını kazanarak ücretsiz basım desteği aldı. ‘Acilde İlk Günüm’ adlı öyküsü Acilin Öyküsü 2022 Yarışması’nda yayımlama ödülü alarak yarışmaya ait öykü kitabında yer aldı. ‘Bir Kutu Geçmiş’ adlı öyküsü Yılmaz Sunucu Öykü Yarışması’nda “Anılmaya Değer Öyküler Ödülü” almaya hak kazandı. Amasya Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği ‘Ferhat ve Şirin Öykü Yarışması 2022’ de seçici jüri olarak görev aldı. Yazarın sanat ve edebiyat alanında çeşitli plaketleri, başarı ve katılım belgeleri bulunmaktadır.

EDEBÎ ESERLERİ:

1-    Hükümsüz Kimlikler, (Öykü) Ocak 2021 /2. Baskı Eylül 2022

2-    Ölümüne Aşk, (Roman) Mart 2021 / 2. Baskı – Mayıs 2022 (İngilizce çeviri, Mayıs 2022)

3-    Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, (Araştırma-Etkinlik) Haziran 2021 /  2. Baskı – Ekim 2022

4-    Şen Yuva, (Öykü) Eylül 2021 / 2. Baskı – Haziran 2022

5-    Bizim için Toplum, (Antoloji) Eylül 2021

6-    Kayıtsız Kimlikler, (Roman) Aralık 2021 / 2. Baskı – Haziran 2022 (İngilizce çeviri, Mart 2022)

7.  Reporting from Hell, (Şiir)  İngilizce Baskı Ağustos 2022

8-  Summoning the Darkness, (Şiir) İngilizce Baskı Eylül 2022

9- Yürekten Kaleme Öykü Senfonisi, (Antoloji) Ekim 2022

10- Yürekten Kaleme Şiir Senfonisi, (Antoloji) Ekim 2022

11- Uzay’ın Kayıp Gezegeni,  (Çocuk Öykü) Kasım 2022

Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek Kaleminden Uzay’ın Kayıp Gezegeni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir