Yeşim Kaya’dan Çarpıcı Bir İlk Eser: Kadına Yaz Dediler

Yeşim Kaya’dan Çarpıcı Bir İlk Eser: Kadına Yaz Dediler
Yeşim Kaya’dan Çarpıcı Bir İlk Eser: Kadına Yaz Dediler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadına Yaz Dediler isimli kitabıyla Yeşim Kaya, hayatın getirdiklerine karşı gözlemlerini, düşüncelerini ve hislerini duygu dolu bir dille aktarıyor. Hislerini dile getirmekten, duyguların önemini her fırsatta belirtmekten çekinmeyen yazar, aynı zamanda, hayatta bazı kararlar alırken mantığı ön planda tutmak gerektiğinin de altını çiziyor.

Özel bir hava yolu şirketinde kabin memuru olarak çalışan Yeşim Kaya, yedi yaşından beri yolculukları üzerine kurulu hayatını “Yolmuş benim kaderim” olarak tanımlıyor. Yazmayı, hayata kelimelerle bakmak olarak tanımlayan Kaya, mesleği gereği farklı yerler görmüş ve farklı insanlar tanıma fırsatı bulmuştur. Yazar, Kadına Yaz Dediler adlı kitabında da hem yaşadıklarının hem de gözlemlediklerinin kendisinde bıraktığı izleri satırlara döküyor.

Yeşim Kaya, Farkına Varamadıklarımızı veya Hiç Bilmediklerimizi Göz Önüne Seriyor

Yeşim Kaya, Kadına Yaz Dediler ile, bir yandan aslında birçok insanın tanıklık ettiği fakat hayatın akışı içerisinde farkına varamadığı durumları görünür kılarken bir yandan da birçok insanın tamamen gözden kaçırdığı durumları ve duyguları dile getirerek okuyucusu için yeni ufuklar açıyor.

Uçuşan kelimeleri vardı kadının kendini bildi bileli.

Kendinden sakladıkları da vardı, kendine sakladıkları da.

Vazgeçti saklamaktan.

Yazardan Direkt Yayınevi’nden çıkan Kadına Yaz Dediler, insanın karşı karşıya kaldığı gerçeklikleri, yaşamın getirdiği sert koşulları ve hatta acıları da güçlü bir kadın duruşuyla göğüsleyip deneyimlerden ders çıkarmanın önemini sade ve duygu yüklü bir anlatımla ele alıyor.

Yeşim Kaya’dan Çarpıcı Bir İlk Eser: Kadına Yaz Dediler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir